הפטר חובות


להתחיל חיים חדשים נטולי חובות הקושי הנוכחי של עסקים רבים לשרוד, המלחמה של העצמאיים, וכן המצב הפיננסי של השכירים, כולם נותנים את אותותיהם על חשבון הבנק. חלק מהאנשים הללו התקשו לשרוד מבחינה כלכלית עוד לפני משבר הקורונה, וכעת כבר נמצאים במצב שבו מכתבים מההוצאה לפועל ועיקולים שונים מגבילים את צעדיהם.


הנושים: בנקים, חברות האשראי, חברות הסלולר ונושים אחרים אינם מוותרים על זכויותיהם. החובות הללו גדלים וצוברים ריביות גבוהות. למרבה המזל, כעת יש דרך לצאת מהמשבר.השינוי בחוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי באמצע ספטמבר 2019 נכנס לתוקף שינוי בחוק המרחיב את זכותם של חייבים להיות לבקש הפטר באמצעות פנייה להוצאה לפועל.

אם החייבים הגישו את הבקשה קודם לכן, והוגדרו כחדלי פירעון הם לא יאבדו זכות זו. אך, כדי לזכות להפטר במסגרת ההוצאה לפועל יש להעזר בעורך דין מומחה ולנסות להתחיל הליכי חדלות פירעון מהחובות.כיום, המדינה רואה את החייב כאדם שנקלע לקושי ומעוניין להתחיל תהליך של שיקום כלכלי.

לכן, במקום להעניק הפטר מהחוב כולו, המטרה היא לסייע לו לשלם בתשלומים קטנים את החוב לפחות לזמן מה, ולאחר מכן להעניק את האפשרות לקבלת הפטר לאחר מספר שנים.בזמן הזה, הנושים יוכלו לזכות לקבל חלק מכספי הקרן שהחייב חייב להם. על פי החוק כדי להגיש הפטר, החייב יידרש לתשלום מלא של צו החיוב בתשלומים או תשלום של לפחות 18 תשלומים ב-3 השנים האחרונות". על עורך הדין יהיה להוכיח כי החייב צבר את החובות בתום לב, ולא הייתה כוונה מראש שלא להחזיר לנושים את כספם.

בעבר, השנים שבהם החוב משולם היו קשות מאד להתנהלות מבחינה כלכלית, אך כיום המצב שונה. נרחיב על כך מעט. אפשרות להשתמש בכרטיסי אשראי מסוג דירקט. בעבר, הפטר חובות בהוצאה לפועל היה מגביל בצורה משמעותית את חייו של החייב, לרבות חוסר יכולת לתפעל חשבון בנק באופן מלא ולהשתמש בכרטיסי אשראי.

כיום, קל יותר להמשיך את הפעילות הפיננסית, להמשיך להפעיל עסק או לקבל את המשכורת החודשית ולשלם את החשבונות החודשיים באמצעות כרטיס אשראי דירקט. כך, ניתן להמשיך לשלם את חשבון החשמל או הטלפון באופן מקוון ללא צורך להגיע לסניפים ולהשתמש במזומן.

מלבד זאת, כאשר החוב מוסדר באמצעות תשלומים קבועים מראש, המתאימים ליכולת הכלכלית הנוכחית של החייב, הוא יכול להמשיך לפתח את הקריירה או העסק, ולנסות להגדיל את היכולת שלו להשתכר במשך השנים שבהן החוב מוחזר.ללא עיקולים וללא טלפונים זועמים מהבנק ומנושים, קל יותר להחזיר את החיים למסלול תקין. פנייה לעורך דין מנוסה יכול לשנות את התמונה על פי חוק "חדלות פירעון ושיקום כלכלי, תשע"ח – 2018", חייבים שחובם הכולל הוא בטווח של 150,000-50,000 ש"ח יטופלו במסגרת ההוצאה לפועל.

אך, מרבית החייבים המנסים לגשת למוסד זה ולהסדיר את חובותיהם, אינם מצליחים להציג בצורה נכונה את מצבם הפיננסי, ולכן נדרשים לשלם סכום גבוה מאד. בנוסף, לעיתים אפשר להתמקח מעט עם הנושים, ולהפחית את סכום החוב הכולל ולסגור אותו בתשלום אחד, כאשר שאר החוב מחולק לסכומים נמוכים.

עורך דין הפטר חובות מנוסה יכול לבחון את כלל החובות מול ההכנסות שלכם, ולהמליץ על האסטרטגיה המתאימה מול רשויות ההוצאות לפועל. עורך דין ניסים שורש מתמחה בהליכי הוצאה לפועל, מחיקת חובות והשגת הפטר תוך הכרות מעמיקה עם החוק המתעדכן באופן תדיר בשנים האחרונות.

✔ ביטול הגבלות ועיקולים✔ ביטול צו עיכוב יציאה מהארץ✔ ביטול הגבלת רישיון נהיגה✔ ביטול עיקול משכורת✔ אישור לפתיחת חשבון בנק✔ אישור לפתיחת עוסק מורשה✔ מחיקת חובות✔ הסדרים מול רשויות✔ איחוד תיקים✔ הסדר נושים✔ הפטר חובות ✔ הסדר בנקים✔ פשיטת רגל✔ פירוק חברה✔ הוצאה לפועל✔ שיקום כלכלי

ניסים שורש משרד עורכי דין

אודות המשרד

משרד עורכי דין ניסים שורש הוא משרד בוטיק המתמחה בתחום חדלות הפרעון (הוצאה לפועל, פשיטת רגל, הסדרי נושים ופירוק חברות) וכן בדיני עבודה ובליטיגציה אזרחית.

במשפט אזרחי וכן במשפט מסחרי, ומעניק שירות תחומים מגוונים ורחבים. כמו כן, משרדינו מתמחה ביצירת מסמכי ייפוי כוח מתמשך, מסמך חשוב מאין כמוהו המבטיח לכם ראש שקט במצבי חירום בריאותיים אשר עלולים לקרות לכל אחד מאיתנו, ובטיפול בירושות ובצוואות, לרבות בתיקים מורכבים מול בתי המשפט.

כחלק מהתמחות בתחומי חדלות הפרעון וההוצאה לפועל עוסק משרדנו בנושאים הבאים:  איחוד תיקים, ביטול הגבלת רישיון נהיגה, ביטול עיכוב יציאה מהארץ , ביטול הגבלות אחרות ועיקולים , הסדר חובות וקבלת צו הפטר, הסדרי בנקים, הסדרי נושים והסדרים מול רשויות,  וכן בקשות לפירוק חברה.

אנו מלווים את הלקוח בכל הליך חדלות הפרעון או פשיטת הרגל וזאת תוך מיצוי כלל האמצעים והאפשרויות החוקיות והמשפטיות העומדות לרשותו.

תאמו פגישת ייעוץ ללא עלות  

רוצים לדעת האם אתם זכאים למחיקת חובות בהוצאה לפועל על פי החוק החדש? בפגישת הייעוץ נבחן את נסיבות המקרה ונתאים לך את המסלול משפטי הנכון ביותר עבורך.

צאו לדרך חדשה נטולת חובות